Ціна картини олійними фарбами: цікаві факти

Про ціну картини олійні фарбами

Чому картини олійними фарбами не можуть бути дешевими?

У всі часи наявність картин олійними фарбами вказувала як на вишуканий смак власника так і на його достаток. Здавалося б, що ж тут може бути дорогим? Олійні фарби - це по суті суміш олії та пігменту. Ну а полотно і є полотно. То ж у чому секрет такого захоплення картинами олією? Ми спробуємо допомогти вам розібратись у формуванні ціноутворення на оригінальні картини. Але для цього потрібно повернутись назад у часі. До періоду, коли образотворче мистецтво ще тільки було у зародку. Сподіваємося ви готові? Ну тоді вперед. Час дізнатись щось нове!

Довга дорога до досконалості

Олійні фарби використовуються сотнями років. Сьогодні, залежно від кольору та якості, літр такої фарби може коштувати від 285$ до 1000$. Фарби виготовляються із швидковисихаючої олії, наприклад лляної. Потім до олії додають пігмент. Олійні фарби найвищої якості можуть містити в собі до 75% пігменту. Інколи є потреба у наповнювачах та згущувачах. Коли всі інгредієнти з’єднуються, вони формують перманентну фарбу. Зазвичай розквіт популярності застосування олійних фарб асоціюється з епохою Ренесансу. Та все ж існують картини, які були створені за допомогою макової фарби. Вони датовані ще сьомим століттям, а їх батьківщиною є Афганістан. Ключовою причиною того факту, що олійні фарби ніколи не були дешевими є вартість самого пігменту. Обираючи якісні фарби, слід звернути увагу на показники, що визначають вміст пігменту високої якості. Також важливою характеристикою олійної фарби є її світломіцність, адже картини з низькою світломіцністю досить швидко тьмяніють. Ніхто не хоче створювати шедеври та повністю втрачати їх, скажімо, через 50 років. Тому випробування фарб на світломіцність тривають роками, що, безперечно, також суттєво впливає на ціну олійної фарби.
«Картини живуть своїм власним життям, народженим душею художника.»
Вінсент Ван Гог

Фарба дорожча за золото

Часом найбільш рідкісний пігмент міг вартувати набагато дорожче ніж золото. Для того щоб винайти та виготовити такі пігменти витрачалось багато роботи та часу. Ось декілька прикладів, які допоможуть зрозуміти про що йдеться:

Картини з душею

Для створення картини олійними фарбами художнику потрібно витратити багато сил та часу. Після ретельного підбору кольорової гами він має обрати саме ті відтінки, які будуть підходити його задуму. Вже не кажучи про години пошуку натхнення. Також митець вкладає свою життєву силу в картину. Саме тому, купуючи такий витвір мистецтва, ви можете підживлюватись від нього енергією. Чому картини олійними фарбами можна роздивлятись годинами? Тому, що на них ви можете побачити кожен рух пензлика та зануритись у стан митця. А може і віднайти свій неповторний стан. Багато людей відпочивають від рутини та щоденних проблем просто дивлячись на картини олією. Звісно, цього не можна сказати про художній цифровий друк, яким би якісним він не був. Друк ніколи не передасть живої сили оригінального полотна. Саме тому існує суттєва різниця у вартості між друком і картиною, до того ж намальованою олійними фарбами. І ця різниця завжди буде значною. Кожен сам вирішує для чого йому купувати картину. Щоб пасувала до сучасного дивану? А може щоб слугувала джерелом енергії, радості та натхнення впродовж життя? У нашій Арт-Крамниці ви можете вибрати та купити оригінальні картини, які написані олійними фарбами на лляному полотні за достатньо помірними цінами. Приємним бонусом до покупки є те, що доставлення по Україні є безкоштовним.